Prečo si zaobstarať machovú stenu?

Je doba, kedy je mnoho možností ako si zútulniť, spríjemniť, oživiť a dodať energiu u Vás doma, v kancelárii, reštaurácii alebo obchode v podobe živých rastlín rôznych druhov a tým docieliť aspoň kúsok prírody v interiéri. Avšak okrem týchto možnosti je na trhu forma prírodného machu, ktorý je  stabilizovaný a spätý s prírodou. Hovoríme teda o 100% - tnom prírodnom produkte.

Mach je prírodný a zakonzervovaný, nemusíte sa teda obávať žiadnych nežiadúcich reakcií alebo toho, že by bol nejakým spôsobom škodlivý voči zdraviu alebo pôsobil  nežiadúcim reakciám na interiér, v ktorom bude umiestený. Ako sme spomínali, mach je konzervovaný, a táito vlastnosť napomáha k tomu, aby si zachoval svoju krásnu zelenú fabru a vzhľad niekoľko dlhých rokov, pri správnej starostlivosti a údržbe, vo väčšine prípadov je to 8 - 10 rokov.

Machová stena môže mať niekoľko podôb

a to ako súvislá plocha z jedného druhu machu, súvislá plocha doplnená o 3D kopce, ktoré dotvoria súvislú plochu, rôzne podoby vzorov, môžu byť použité aj preparované rastliny a kusy dreva.

Popri všetkom treba dbať na správnu údržbu machu, aj keď hovoríme o “bezúdržovom” machu. Machová stena, by nemala byť vystavovaná priamemu slnčnému žiareniu a zdrojom osvetlenia ako priame osvetlovanie žiarovkou. Osadená, by mala byť mimo vyhrievacieho telesa ako napríklad krb, radiátor a podobne a mala, by byť dodržaná optimálna vlhkosti vzduchu 40 - 65%, mach, by nemal prísť k priamemu kontaktu s vodou a nemal, by byť umiestnený v miestnosti s vysokou vlhkosťou.

Mach bude mať pár dní pach, nepotrvá to dlho a sám sa vyparí, je to dôsledok preparovania, ale nie je zdraviu škodlivý.

Na zbavenie sa obvyklých nečistôt, či prachových častí sa odporúča vlhká handrička alebo fén nastavený na nízku teplotu s najnižsím prúdom vzduchu.

Výroba samotnej machovej steny je náročná. Prvotne je potrebné dbať na správny výber a kvalitu machu, ktorý musí byť správne zastabilizovaný, aby pri stabilizácii nestratil svoju farbu a prirodzenú vlhkosť mu zabespečila samotná stabilizácia. Samotnou stabilizáciou zabezpečíme aj tomu, že mach prestane ďalej rásť a zbaví sa prebytočného hmyzu. Následne sa kúsky machu, 3D kopce, machový koberec a rastliny lepia špeciálnym lepidlom na podklad, kúsok po kúsku každú jednu časť dôkladne napasovať k sebe, aby sme docielili želaný výsledok dokonalej machovej steny alebo obrazu.

Vtedy tu zohráva dôležitú úlohu a má voľné ruky nápaditosť a kreativita, kde človek môže vyčarovať naozaj kúsok, ktorý bude rezenovať ako kúsok divokého lesa priamo u Vás doma.

Výhody machovej steny

sú hlavne v tom, že Vám zútulnia priestor, dodajú energiu a farebnosť, tlmia ozvenu a zvuk, sú vhodné aj pre alergikov, zvlhčujú vzduch, má antistatické vlastnosti a nahrádza zeleň.

Zobrazené 1 až 18 z 18 (1 stránok)